KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11796096
*
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 08:41:25
1
Vinnande bud
22/4 14:24:19
2
600 kr
22/4 14:24:19
1
700 kr (Budbetjänt)
22/4 14:24:51
2
800 kr
22/4 14:24:51
1
900 kr (Budbetjänt)
23/4 11:04:49
3
1.200 kr
23/4 11:04:49
1
1.300 kr (Budbetjänt)
23/4 11:07:06
3
2.000 kr
23/4 11:07:06
1
(budbetjänt)
23/4 19:11:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
8140 Akvarell
Erik Enroth (1917-1975), Finland. "Krogen i Benick..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:55
-
8207 Akvarell
Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:42
-
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
30 sept kl 20:31
-
9287 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Landskap med ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:29
-
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
30 sept kl 18:49
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 08:41:25 | 1 | Vinnande bud |
22/4 14:24:19 | 2 | 600 kr |
22/4 14:24:19 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
22/4 14:24:51 | 2 | 800 kr |
22/4 14:24:51 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/4 11:04:49 | 3 | 1.200 kr |
23/4 11:04:49 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
23/4 11:07:06 | 3 | 2.000 kr |
23/4 11:07:06 | 1 | (budbetjänt) |
23/4 19:11:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
8140 Akvarell
Erik Enroth (1917-1975), Finland. "Krogen i Benick..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:55 -
8207 Akvarell
Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:42 -
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
30 sept kl 20:31
-
9287 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Landskap med ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30 -
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:29 -
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
30 sept kl 18:49